Černá díra : série Freyja & Huldar /

Druhý román z islandské krimisérie s hlavními protagonisty - policistou Huldarem a dětskou psycholožkou Freyjou. Vykopání školní časové schránky vyvolá vlnu tragických událostí.

Série: Freyja & Huldar, část 2
Main Author: Yrsa Sigurðardóttir, 1963-
Other Authors: Duha, Ondřej
Format: Book
Language: Česky
Edition: Vydání první
Subjects:
Tags: Add Tag
No Tags, Be the first to tag this record!
Summary: Druhý román z islandské krimisérie s hlavními protagonisty - policistou Huldarem a dětskou psycholožkou Freyjou. Vykopání školní časové schránky vyvolá vlnu tragických událostí.
Na školním hřišti je v roce 2016 vykopána časová schránka. Bývalí žáci deváté třídy se v roce 2006 snažili předvídat, jak bude svět vypadat za deset let. Svá poselství zakopali do země a nyní nastal čas pro zveřejnění. Jeden ze vzkazů vyvolá pozornost policie - jedná se o předpověď smrti několika lidí. Jejich identitu napovídají pouze iniciály. Detektiv Huldar dostane případ na starost. Obrátí se s prosbou o pomoc na dětskou psycholožku Freyju, se kterou by se po nevydařeném milostném dobrodružství rád usmířil. A že se ve vzkazu nejedná o pouhou dětskou fantazii, to dokazují první tragédie, ke kterým začne docházet. Navíc, jak se zdá, vše souvisí s dávným případem znásilnění a smrti místní školačky.
Physical Description: 350 stran ; 21 cm
ISBN: 9788073595579